Reklama

Dookoła świata

Pocztówki z Rio

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pozdrawiamy z zimowej Brazylii!

Tu temperatura spada czasem do 200C :-). My już zakończyliśmy etap diecezjalny i turystyczny. Zwiedziliśmy Sao Paulo i Rio oraz kilka mniejszych miejscowości. Przyroda Brazylii jest urocza. Gościmy teraz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego u polskich pallotynów. Tu na Mszach św. jest bardzo żywiołowo, energicznie i radośnie. Ciągle doświadczamy gościnności i dobroci osób, które nas przyjmują. Cieszymy się, że papież Franciszek jest już w Brazylii. Za kilka godzin udajemy się na Mszę św. rozpoczynającą ŚDM. W całym Rio już czuć ducha ŚDM i wszędzie słychać śpiewy pielgrzymów. Łączymy się duchowo także z „Rio w Częstochowie” i pamiętamy w modlitwie o tych, którzy nie mogą z nami tutaj być.

Agnieszka, Ania i Daria

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pozdrawiamy z Rio!

Dziś minął kolejny dzień triduum katechetycznego. Ogromną radością i niespodzianką było spotkanie grupki młodzieży z Częstochowy wraz z kapłanami.

Właśnie wracamy z powitania papieża Franciszka. Niska temperatura i opady deszczu nie powstrzymały młodzieży całego świata przed licznym przybyciem na plażę Copacabana, gdzie miała miejsce ceremonia powitania. Słowa, które najbardziej zapadły nam w serca, to wskazanie Franciszka, by dodawać wiarę, nadzieję i miłość Chrystusa do swojego życia. Zwróciło naszą uwagę to, w jaki sposób mówił o tym Ojciec Święty, jak dobitnie to podkreślał...

Agnieszka, Ania i Daria

2013-08-05 13:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ŚDM i ewangelizacja

W ramach ŚDM będzie w Krakowie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE2016. To inicjatywa, która gromadzi młodych wolontariuszy z całego świata, by dzielili się doświadczeniem osobistego spotkania z Żywym Bogiem i nieśli Dobrą Nowinę w czasie ŚDM. Centrum będzie działać przez dwa tygodnie, od 19 do 31 lipca 2016 r.

Kto się zaangażował w organizację spotkania?
CZYTAJ DALEJ

Jak będą wyglądały obchody rocznicy Zbrodni Wołyńskiej? Prezydent uda się do Radruża

2026-07-11 06:56

[ TEMATY ]

zbrodnia wołyńska

obchody

Radruż

Prezydent Karol Nawrocki

x.com/prezydentpl

83. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

83. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

Przypadający na sobotę Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP upamiętniony zostanie przez prezydenta Karola Nawrockiego, który odda hołd ofiarom we wsi Radruż. Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz będzie w Ukrainie.

11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę tzw. krwawej niedzieli 11 lipca 1943 r., gdy doszło do fali mordów na Polakach. Był to punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej.
CZYTAJ DALEJ

Papież o odrodzeniu Kościoła łacińskiego na Ukrainie

2026-07-11 14:27

Vatican News

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Leon XIV po raz kolejny zapewnia o swej bliskości z Ukraińcami cierpiącymi z powodu okrucieństw wojny. Dał temu wyraz w liście do swego wysłannika na uroczystości upamiętniające 35. rocznicę odrodzenia Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego na Ukrainie oraz 25. rocznicę podróży apostolskiej św. Jana Pawła II. Przypomina też o odważnym świadectwie, które na przestrzeni wielu wieków dawali żyjący na tych terenach katolicy, zwłaszcza w obliczu komunistycznych prześladowań.

Tę delikatną misję na Ukrainie Leon XIV powierzył samemu abp. Paulowi Gallagherowi, który jest szefem papieskiej dyplomacji. Uroczystości, na których będzie reprezentował Ojca Świętego odbędą się 19 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję