Reklama

W stronę jakiego społeczeństwa zmierzamy?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świat się nie skończy, gdy Australia wprowadzi prawo o tzw. związkach małżeńskich jednopłciowych – powiedział abp Christopher Prowse, metropolita diecezji Canberra-Goulburn. Dodał jednak, że gdyby tak się stało, wprowadziłoby to zasadniczą zmianę do australijskiego społeczeństwa. – Musimy zadać sobie podstawowe pytanie: W stronę jakiego społeczeństwa zmierzamy? – powiedział hierarcha z antypodów. Biskupi Australii, gdzie od kilku lat toczy się debata na temat wprowadzenia takiej ustawy, w wyniku referendum w Irlandii wystosowali pasterski list do katolików na ten właśnie temat.

Abp Prowse stwierdził, że ewentualne wprowadzenie nowego prawa zmieniłoby zupełnie znaczenie takich słów, jak przyjaźń czy intymność. – A gdzie będzie miejsce tradycyjnego małżeństwa, które służyło nam przez lata? – pytał retorycznie. Jego zdaniem, straci ono dotychczasowe znaczenie. Zachęcił również do racjonalnej debaty, bo to, co dzieje się obecnie w Australii, przypomina dyktat jednej strony, a gra toczy się o wielką stawkę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-06-16 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jaka jest moja wiara?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.

Wtorek, 23 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Wyrazy współczucia abp. Andrzeja Przybylskiego po śmierci górników

2025-12-23 11:10

[ TEMATY ]

abp Andrzej Przybylski

Vatican Media

Abp Andrzej Przybylski zapewnia o swojej modlitwie po wypadku w KWK Pniówek.

Szanowny Panie Prezesie,
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki pod oknem papieskim

2025-12-23 18:36

[ TEMATY ]

Kraków

Boże Narodzenie

PAP/Łukasz Gągulski

Nowy metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś rozświetlił we wtorek wraz z grupą dzieci bożonarodzeniową choinkę ustawioną pod oknem papieskim. To świąteczny zwyczaj wprowadzony w 2007 r. do Krakowa przez kard. Stanisława Dziwisza, a następnie kontynuowany przez jego następców.

Uroczystemu zapaleniu lampek we wtorkowy wieczór przewodniczył nowy metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś. Na uroczystość przybyły dzieci z Krakowa i okolicznych miejscowości.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję