Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Modlitwa za Polskę

Prosimy, by mieli odwagę budować jedność wokół siebie – w naszej tak bardzo pokłóconej ojczyźnie – modlił się z młodzieżą kard. Grzegorz Ryś.

Niedziela łódzka 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Łódź

Ks. Paweł Kłys

Z łódzkimi studentami

Z łódzkimi studentami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Metropolita łódzki wziął udział w nowennie „Akcja 21:20” w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która trwała od 16-24 marca. W 5. dniu modlił ze studentami się w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5” o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania. – Na czym ta siła i odwaga do wiary i do życiowego powołania polega? Polega na tym, żeby przyjść do Jezusa. Potem, żeby spotkać się z Jego wzrokiem pełnym miłości i wytrzymać ten wzrok. Odkrywszy tę Miłość, próbować się z nią zmierzyć. Zmierzyć się z faktem, że jest Ktoś, Kto mnie kocha i tym Kimś jest Jezus Chrystus. Wejść z odwagą w tę relację – mówił kard. Ryś w odniesieniu do Ewangelii o bogatym młodzieńcu (Mt 19, 16 – 22). I kontynuował: – Prosimy o tę odwagę, by mogli się zmierzyć z powołaniem ze strony Jezusa. By mieli też odwagę budować jedność wokół siebie – w naszej tak bardzo pokłóconej ojczyźnie. By potrafili być tymi, którzy budują mosty, którzy budują zgodę. By mieli odwagę i męstwo w przyjmowaniu życia, w poszanowaniu każdego życia. O takie męstwo, o taką odwagę modlimy się dla młodych ludzi w Polsce.

Nowenna była zainicjowana przez Konferencję Episkopatu Polski w związku z niepokojącą sytuacją społeczną w kraju. Według danych ze strony: nowenna2120.pl w województwie łódzkim do modlitwy dołączyło blisko 700 osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 18-lecie konsekracji świątyni Matki Boskiej Fatimskiej

Uroczystej mszy świętej w czwartek 13 października o godzinie 18.30 przewodniczyć będzie ks. Robert Arndt, jeden z pierwszych wikariuszy parafii. Po mszy świętej odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, połączone z odmówieniem różańca i procesją fatimską.

Po wspólnej modlitwie ksiądz proboszcz Jan Czekalski wraz z wikariuszem Hieronimem Wróblewskim zapraszają wszystkich parafian i gości na świętowanie jubileuszu w ogrodzie parafialnym. - Oprócz modlitwy proponujemy po różańcu wspólne, radosne świętowanie – spotkanie przy ognisku. Tradycyjnie zatroszczymy się o kiełbaski i pieczywo, a pozostałe dodatki prosimy by przynieść do wspólnego ogniskowego stołu – zachęca ks. Jan Czekalski. Będzie to także okazja do wspomnień z minionych lat istnienia parafii i jej mieszkańców
CZYTAJ DALEJ

Medjugorie: Wielka i skandaliczna profanacja figury Matki Bożej; podpalono również ołtarz!

2026-07-28 09:54

[ TEMATY ]

Medjugorie

Adobe Stock/Red

W nocy z 27 na 28 lipca w Medjugorie doszło do skandalicznej profanacji. Sprawcy podpalili ołtarz i zbezcześcili figurę Matki Bożej na Górze Objawień!

W nocy z poniedziałku na wtorek w miejscu pielgrzymkowym Medjugorie w Bośni i Hercegowinie doszło do kilku aktów wandalizmu. Według policji kantonu Hercegowina-Neretwa, uszkodzenie figury Matki Bożej na Górze Objawień - Podbrdo zgłoszono o godzinie 4:30 rano. Pół godziny później zgłoszono pożar ołtarza polowego za kościołem parafialnym św. Jakuba. Pożar został szybko ugaszony i nie rozprzestrzenił się na kościół. Uszkodzony został jednak ołtarz, który niedawno został odnowiony. Policja zabezpieczyła oba miejsca i wszczęła śledztwo.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina: podczas ekshumacji w Woli Ostrowieckiej i Ostrówkach wydobyto szczątki 49 ofiar

2026-07-28 12:52

[ TEMATY ]

Ukraina

IPN

Podczas prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej i Ostrówkach na Wołyniu wydobyto szczątki 49 ofiar rzezi wołyńskiej - poinformował we wtorek zastępca prezesa IPN Karol Polejowski. Dodał, że na 30 sierpnia na pobliskim cmentarzu planowana jest uroczystość pogrzebowa.

- Po dwóch tygodniach prac ekipy Instytutu Pamięci Narodowej, wydobyliśmy szczątki 49 osób – poinformował Polejowski podczas konferencji prasowej w miejscu trwających prac.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję