Reklama

W diecezjach

Włocławek

Wyrazić miłość do Matki

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału – niech z serca i wyobraźni najmłodszych popłynie hołd dla naszej ukochanej Matki Bożej Licheńskiej!

Niedziela Plus 27/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Włocławek

w diecezjach

Materiał organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza dzieci w wieku od 5 do 14 lat do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejszy obrazek Matki Bożej Licheńskiej”. To nie tylko okazja do twórczej zabawy, ale także sposób na wyrażenie swojej wiary, wdzięczności i dziecięcej miłości do Maryi – Tej, która zawsze prowadzi nas do Jezusa, czuwa nad nami i wspiera nas w trudnych chwilach. Matka Boża Licheńska jest szczególnie bliska sercom pielgrzymów – Jej spojrzenie pełne miłości i troski towarzyszy tysiącom ludzi każdego dnia. Teraz dzieci mogą Ją ukazać tak, jak same Ją widzą – oczami pełnymi nadziei, dobra i piękna.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą Matkę Bożą Licheńską – dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż i inne), formatu A4 (lub maksymalnie A3). Pracę należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Pielgrzyma lub wysłać pocztą na adres: Biuro Promocji Sanktuarium, ul. Klasztorna 4, 62- 563 Licheń Stary, z dopiskiem: „Konkurs plastyczny”. Termin nadsyłania prac upływa 24 sierpnia br.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: główna to weekendowy pobyt rodzinny w sanktuarium, są także nagrody rzeczowe, dyplomy i publikacja wyróżnionych prac w mediach sanktuaryjnych oraz wystawa w bazylice. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia podczas Jubileuszowego Spotkania Rodzin. Więcej na: www.lichen.pl .

Oprac. za: Biuro Prasowe Sanktuarium

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-06-30 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przez modlitwę i sport do Chrystusa

Niedziela Plus 29/2025, str. VII

[ TEMATY ]

w diecezjach

Karolina Gnutek

Na zwycięzców czekały m.in. medale

Na zwycięzców czekały m.in. medale

Czas letni obfituje w wiele wydarzeń sportowych. Tym razem Pakość stała się miejscem rywalizacji w I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gwardiana i Proboszcza.

Miejscem turniejowych zmagań było boisko w Jankowie k. Pakości. W wydarzenie to, obok młodych sportowców, włączyli się także artyści, wśród nich osoby z grupy, która organizuje akcję dobroczynną „Uśmiech jest najpiękniejszym podziękowaniem”. Warto dodać, że wolontariusze, artyści i franciszkanie świeccy zaangażowani w wydarzenie sportowe w Pakości to te same osoby, które już wcześniej dały się poznać ze swojej działalności dobroczynnej. Od samego początku w swoje poczynania charytatywne włączają modlitwę, radość, a także wsparcie materialne, które obejmuje osoby przebywające w hospicjach, szpitalach, domach pomocy społecznej, domach seniora, domach dziecka i ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz mieszkające samotnie. Współorganizują oni również akcje filantropijne takie jak: turnieje sportowe, koncerty, bale, festiwale i festyny.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz ojca od cudów

2026-01-24 21:27

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasna Góra

o. Melchior Królik

o. Melchior Królik

Ojciec Melchior Królik od 66 lat służy Maryi jako kapłan w Zakonie Paulinów. 24 stycznia obchodził swoją rocznicę święceń prezbiteratu, które otrzymał z rąk bp. Karola Wojtyły. Był m.in. definitorem i sekretarzem generalnym zakonu. Przez lata prowadził kronikę jasnogórskiego klasztoru i paulińskiego zakonu. Jest odpowiedzialny za stan zachowania Cudownego Obrazu Matki Bożej, zbiera także materiały dokumentacyjne dotyczące cudów i łask otrzymywanych za wstawiennictwem Maryi. Od prawie 60 lat jest związany z Warszawską Pielgrzymką Pieszą.

– Zawsze Matka Boża była przy mnie, przez całe moje życie. Jako kilkuletni chłopiec zostałem ocalony od hitlerowskich kul i często mówię, że cud życia zawdzięczam Maryi. Gdy obchodziłem 50. rocznicę święceń kapłańskich, napisałem na obrazku:
CZYTAJ DALEJ

Australian Open - Świątek z awansem do 1/8 finału

2026-01-24 11:50

PAP/EPA/JAMES ROSS

Iga Świątek wygrała z rozstawioną z numerem 31. Rosjanką Anną Kalinską 6:1, 1:6, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. W poniedziałek wiceliderka światowego rankingu tenisistek zmierzy się z Australijką Maddison Inglis.

Świątek w pierwszej rundzie wygrała z Chinką Yue Yuan 7:6 (7-5), 6:3, a w drugiej z Czeszką Marie Bouzkovą 6:2, 6:3. Z Kalinską mierzyła się po raz czwarty i odniosła trzecie zwycięstwo.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję