Reklama

Tyle piękna!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pani Katarzyna z Nałęczowa napisała:
Dobre myśli na dobry dzień... Pamiętam ze wzruszeniem cykl porannych felietonów pani Elżbiety Nowak w Polskim Radiu, w gronie autorów – zacnych ludzi. Przeczytałam felieton „Martwe liście” („Kochane Życie”) i wrócił sentyment do kina francuskiego, a wraz z Marcelem Carné – „Les Feuilles Mortes” Yves’a Montanda („Wrota nocy”) – 1946 r., filmowe porachunki z okresem okupacji hitlerowskiej. Taka refleksja, którą dzielę się z Autorką felietonu „co do joty”, także wzruszeniem nad pięknem jesieni – pomimo wszystko! Ach, gdzie są ci dawni artyści, którzy śpiewali własnym głosem! Tam był człowiek, którego teraz zwyczajne ma zastąpić rzemiosło. Człowieka i jego prawdę ducha?!...
PS Tyle piękna zmieściła Autorka dla nas, pisząc felieton do „Niedzieli” (nr 39/2025, „Bliżej Życia z Wiarą”)!

Nasza polska jesień obdarza nas hojnie, nie tylko pięknem przyrody, ale i wieloma pamiętnymi datami. Wśród nich – rocznica niepodległości Polski, melancholia wobec przemijania życia, a potem oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Ach, ta jesień! Jak to miło, że jest nas więcej w tym „klubie”, którzy to zauważamy, doceniamy, podziwiamy. I serdecznie dziękujemy, gdy Państwo – nasi czytelnicy i korespondenci – chcą się z nami dzielić swoimi jesiennymi – i nie tylko! – refleksjami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-11-25 15:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Uszkodzony klasztor dominikanów w Kijowie. Posługują tam m.in. polscy zakonnicy

2026-05-24 14:35

[ TEMATY ]

dominikanie

ataki na Kijów

uszkodzony klasztor

polscy zakonnicy

Vatica Media

Uszkodzony klasztor dominikanów w Kijowie

Uszkodzony klasztor dominikanów w Kijowie

W wyniku rosyjskiego ostrzału uszkodzony został klasztor ojców dominikanów w Kijowie, w którym posługują także polscy ojcowie. Większość sal wykładowych, a także kaplica klasztorna zostały uszkodzone – mówi Vatican News o. Jarosław Krawiec. Wierni od rana gromadzili się w klasztorze. Nie niknie nadzieja na pokój.

W minioną noc Kijów przeżył bardzo potężny atak rosyjskich dronów i rakiet. Jedna z rakiet tuż przed godziną czwartą uderzyła w budynek mieszkalny, dziesięciopiętrowy blok, który się znajduje naprzeciw klasztoru ojców dominikanów.
CZYTAJ DALEJ

Majowa Sobota Misyjna

2026-05-24 17:53

Agata Schönborn

Sobota Misyjna w maju, przypadła w przeddzień Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego i w święto Andrzeja Boboli, jezuity, Patrona Polski, męczennika za wiarę katolicką i misjonarza.

Papież Pius XII, o św. Andrzeju Boboli napisał encyklikę „Invicti athletae Christi” („Niezwyciężony bohater Chrystusowy”), która jest jedyną w historii Kościoła powszechnego poświęconą tylko jednemu świętemu, Andrzejowi Boboli SJ.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję