Reklama

Niedziela Wrocławska

Relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque w Siechnicach

Uroczyste powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque rozpoczęło rekolekcje adwentowe w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach.

[ TEMATY ]

relikwie

rekolekcje adwentowe

św. Małgorzata Maria Alacoque

Anna Majowicz

Relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque

Relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Witamy Ciebie św. Małgorzato Mario Alacoque, jako szczególnego gościa w naszej rodzinie parafialnej. Przez te dni pragniemy wraz z Tobą siąść przy Sercu Zbawiciela i wsłuchać się w Jego głos. Mamy nadzieję, że pomożesz nam zanurzyć się w oceanie miłości miłosiernej Serca Jezusowego i z Niego czerpać siłę do bycia prawdziwie uczniami Chrystusa, do życia zgodnego z Ewangelią. Święta Małgorzato nawiedzasz naszą parafię. Jest to szczególne nawiedzenie, podobne do odwiedzin Maryi w domu św. Elżbiety. Ty na wzór Maryi nie przychodzisz do nas z pustymi rękami, ale przynosisz nam przesłanie miłości Serca Jezusowego, to jest ten dar najważniejszy dla nas ludzi trzeciego tysiąclecia – witał relikwie ks. Stanisław Stelmaszek, proboszcz siechnickiej parafii.

Reklama

Rekolekcje prowadzi ks. Jerzy Wełna, sercanin z Węglówki odpowiedzialny za nawiedzenie relikwii w Polsce. - Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które odprawiać będziemy w obecności św. Małgorzaty Marii Alacoque, największej apostołki Serca Jezusowego. Ona sama została wybrana przez Pana Jezusa, aby przypomnieć ludziom tajemnice Bożej miłości. Święta nie tylko pełniła tą misję za czasów ziemskiego życia, ale robi to również po śmierci, właśnie w znaku relikwii – mówił podczas Mszy św. inaugurującej rekolekcje, ks. Jerzy Wełna. Kapłan zaznaczył, że w historii wiele było objawień Matki Bożej, natomiast znacznie rzadziej objawiał się Pan Jezus. – Jezus ukazał się św. Małgorzacie, aby odnowić swoje wezwanie i zaproponować nabożeństwo do swojego serca, jako ostatni wysiłek Jego miłości. Wiedział, że spoglądając na Jego przebite serce, będziemy mogli dostąpić zbawienia – wyjaśnił sercanin dodając, że to od naszej woli zależy, czy na miłość Serca Jezusowego odpowiemy miłością, tak jak to uczyniła to św. Małgorzata Maria Alacoque. - Pozwólmy Bożemu Sercu przeniknąć ogromem miłości nasze serca! Prośmy, abyśmy za przyczyną św. Małgorzaty nauczyli się jeszcze bardziej kochać Serce Jezusa i drugiego człowieka – nauczał ks. Jerzy Wełna SCJ.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czasie rekolekcji odprawiane są nabożeństwa z modlitwami wstawienniczymi, a wierni mają możliwość ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Jutro ostatni dzień rekolekcji. Zapraszamy o 9.30, 18.00 i 20.30 na Msze św. dziękczynne za otrzymane łaski podczas nawiedzenia relikwii św. Małgorzaty Marii. Każdy, kto przybędzie otrzyma błogosławieństwo relikwiarzem z łaską odpustu zupełnego.

2018-12-04 19:15

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św. Małgorzaty-Marii Alacoque

[ TEMATY ]

nowenna

św. Małgorzata Maria Alacoque

Agata Kowalska

Święta Małgorzata Maria Alacoque

Święta Małgorzata Maria Alacoque

Nowenna rozpoczyna się od dnia 5 października.

CZYTAJ DALEJ

Bp Piotrowski na 25-leciu MIVA Polska: miłość gwarantem dynamiki misji

2025-10-28 09:12

[ TEMATY ]

bp Jan Piotrowski

MIVA Polska

BP KEP

bp Jan Piotrowski

bp Jan Piotrowski

Misjonarze są niezmordowanymi świadkami tej nadziei miłości, która pozwala, aby nieśli Chrystusa aż na krańce świata - mówił bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, w homilii Mszy św., której przewodniczył w parafii św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, z okazji 25-lecia działalności MIVA Polska.

Bp Piotrowski zauważył, że 25-lecie MIVA Polska przypada w Roku Jubileuszowym obchodzonym pod znakiem nadziei. „Nadzieja zakorzeniona w Ewangelii i w miłości Chrystusa jest źródłem wszelkiej dynamiki misyjnej, z jaką misjonarze i misjonarki wyruszają na misyjne drogi” - podkreślił.
CZYTAJ DALEJ

Austriacki biskup: nowy list apostolski Leona XIV zachęca do zaangażowania w edukację

2025-10-28 18:47

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

List Apostolski

austriacki biskup

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Dla biskupa Grazu Wilhelma Krautwaschla opublikowany 28 października w Watykanie nowy list apostolski papieża Leona XIV „Disegnare nuove mappe di speranza” („Kreślić nowe mapy nadziei”), stanowi zachętę dla wszystkich zaangażowanych w różnorodne aspekty edukacji.

„Jednocześnie jest to wezwanie skierowane do społeczeństwa, aby świadomie dążyło do całościowego rozwoju człowieka, aby ludzie mogli spotkać się jako siostry i bracia, a w ten sposób nastał pokój” - wyjaśnił cytowany przez agencję katolicką Kathpress bp Krautwaschl, w Konferencji Episkopatu Austrii odpowiedzialny m.in. za problematykę edukacji i szkół.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję